Co skrywają targi w Madrycie?

targmad9

Hale targowe dla miłośników kuchni i dobrego jedzenia są po prostu rajem na ziemi. Różnorodność oferowanych produktów, unoszące się zapachy, ferie barw – tak to jest to! Podejrzewam, że gdyby nie mój napięty plan zwiedzania Madrytu i okolic, to potarfiłabym tam spędzić cały dzień =)

Co zatem skrywają madryckie hale targowe? Zacznijmy od owoców i warzyw, bo z tym najczęściej kojarzą nam się różnego rodzaju bazary. Na stoiskach pojawiają się jadalne kasztany, różne odmiany grzybów, papryk, pomidorów. Niekóre z owoców wyjątkowo duże rozmiary i są o wiele bardziej aromatyczne, niż te spotykane w Polsce. Szczególnie czesto spotykane są pomorańcze, które stanowią kwintesencję tego co hiszpańskie. W wielu miejscach można spotkać świeże soki owocowe przechowywane w lodzie, by nie starciły swoich właściwości odżywczych.

targma6

targmad7

targma5

targmad4

targmad8

Hiszpańskie targi są rajem zarówno dla mięso-, jak i dla rybożerców. Na hakach wiszą prawdziwe szynki iberyjskie pokryte plamkami pleśni w kolorze od jasnożółtego po niebieskoszary. Nie brakuje też najróżniejszych odmian chorizo czyli paprykowych kiełbasek, które po przekrojeniu ukazują swoje czerwone, poprzecinane białymi kropkami tłuszczu wnętrze. Mogą być one pękate i krótnie lub lub długie i zgrabne, miękkie lyb wysuszone jak klasyczny kabanos – z pewnością nawet najbardziej wybredny miłośnik wędliny znajdzie tam coś dla siebie. Ciekawe są dostępne na wielu straganach przekąski, które łączą i mięso i ryby, jak pstrąg z szynką czy chociażby słynna paella. Hiszpania to region bogaty w sery – ich odmian również nie brakuje na bazarach – Cabrales (lekko pikantny, wyrazisty), Majorero (wardy ser kozi), Manchego (najbardziej popularny, wyrabiany z mleka owczego), Roncal (długodojrzewajacy, z małymi dziurkami), Tetilla (o słono-gorzkim smaku) i inne. I jeszcze coś – w kraju Don Kichota, targi, to nie jest miejsce w którym przychodzi się z jasnym celem zrobienia zakupów – to sposób na spędzanie czasu, chodzenie, oglądanie, degustowanie i cieszenie się tą atmosferą celebracji z bliskimi ludzmi.

targma3

targma8

targma7

targma2

targma1

targma9

targmad6

targmad5

targmad2

targmad3

8 thoughts on “Co skrywają targi w Madrycie?

  1. w Londynie było bardzo podobne stoisko z sokami 😉 ale generalnie brakuje mi we Wrocławiu takich targów, gdzie dostanę super świeże owoce morza i ryby i w ogóle cuda na kiju!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.